Gichin Funakoshi - Historia Karate Shotokan

Gichin Funakoshi - Historia Karate Shotokan

Jeśli istnieje jedna osoba której nazwisko jest najbardziej znane w historii Karate to będzie to właśnie Gichin Funakoshi. Dzisiejsza popularność Karate na świecie to właśnie jego zasługa, nie na darmo mówi się o nim „Ojciec  Karate”.

czytaj całość »
Jigoro Kano - Historia Judo

Judo - Jigoro Kano

 

Był perfekcjonistą i tradycjonalistą, jednocześnie znany był ze swojego innowacyjnego podejścia do życia oraz umiejętności budowania relacji międzynarodowych. Był także znanym nauczycielem oraz ojcem japońskiego sportu, ale przede wszystkim, był twórcą Judo.

czytaj całość »
Jak wybrać Kimono do Karate?

Jak wybrać Kimono?  

Od pewnego czasu zaczęliśmy regularnie otrzymywać pytania typu: „Jak wybrać dobre kimono do Karate?” Według nas najbardziej rzetelną odpowiedzią, jaką można udzielić początkującemu lub osobie, która szuka po prostu stroju to: zapytaj swojego trenera!

czytaj całość »
Historia Karate

Historia Karate

 

Według starej legendy z Okinawy, sztuka walki wręcz została zapoczątkowana przez indyjskiego mnicha o imieniu Bodhidarma lub Daruma. Daruma przybył do klasztoru Shaolin w Chinach gdzie rozpoczął trenowanie tamtejszych mnichów. 

czytaj całość »
Popularne style Karate

Popularne style Karate

 

Sztuka Walki jaką jest Karate miała swój początek na wyspach RyuKyu na Okinawie. To tam pod wpływem chińskich sztuk walki ewoluowało „Te”. Dziś Karate ćwiczone jest przez ponad 100 milionów osób na całym świecie. Wraz ze wzrostem popularności Karate, zaczęły także pojawiać się różne style i odmiany.

czytaj całość »
Dojo w sztukach walki

Dojo w sztukach walki

  

W świecie sztuk walki słowo „Dojo” jest bardzo popularne.  Samo określenie 道場 dōjō? Pochodzi z języka Japońskiego i dosłownie oznacza miejsce gdzie praktykujemy drogę „do”. 

czytaj całość »
Carlos Gracie - Ojciec BJJ

Carlos Gracie

 

Dnia 14 Września 1902 roku przyszedł na świat Carlos Gracie uznawany za jedną z najważniejszych osobistości świata BJJ. Urodził się w miejscowości Belém do Pará w Brazylii i był pierworodnym Gastao Gracie, który był Szkotem z pochodzenia.

czytaj całość »
System stopni w Karate

System Stopni w Karate

 

W dzisiejszych czasach, praktykujący Karate czy inne sztuki walki, często tkwią w przekonaniu, że systemy kolorowych pasów KYU, oraz czarnych DAN, są ściśle związane z tradycją Karate...

czytaj całość »
Historia Tokaido

Historia Kimona TOKAIDO

Ponad 50 lat temu Pan Shizuo Sugiura rozpoczął produkcję ubiorów do Karate dla swoich ćwiczących przyjaciół. W tamtym czasie praktykujący nie mieli żadnego wyboru, jeśli chodzi o strój. Ćwiczono w strojach do Judo, piżamach lub tym, co ktoś posiadał. Nie było jednego uniwersalnego stroju do Karate. 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl