Historia Tokaido

Historia Kimona Tokaido

 

Ponad 50 lat temu Pan Shizuo Sugiura rozpoczął produkcję ubiorów do Karate dla swoich ćwiczących przyjaciół. W tamtym czasie praktykujący nie mieli żadnego wyboru, jeśli chodzi o strój. Ćwiczono w strojach do Judo, piżamach lub tym, co ktoś posiadał. Nie było jednego uniwersalnego stroju do Karate. 

 

Sugiura był wielkim pasjonatem sztuk walki, uczestniczył w wielu pokazach i prezentacjach czy zawodach, które w tym czasie zyskiwały coraz większą popularność. Jednak jego największym zainteresowaniem było Karate. Pan Shizuo był jednocześnie pracownikiem przemysłu odzieżowego i dostrzegł możliwość połączenia swojej pasji z zawodowym doświadczeniem. Jednocześnie zauważył, że inne, bardziej popularne w tym czasie sztuki tj. jak Judo posiadały swój standaryzowany strój. Rozpoczął więc produkcję pierwszych stroi do Karate. Na szczęście, spotkały się one z dużą krytyką, co popchnęło Pana Sugiurę do jeszcze większej pracy i ciągłego udoskonalania swojego projektu.

 

Shizuo Sugiura poświęcił bardzo dużo czasu na poprawę swojego dzieła, ciągłe sugerując się krytyką i radami instruktorów JKA, którym udostępniał pierwsze próbki. W końcu po długim okresie ciężkiej pracy oraz doskonaleniu, narodziło się pierwsze KarateGi Tokaido.  Strój zyskiwał coraz większą popularność w Japonii i z dnia na dzień przybywało zainteresowanych Karategi Pana Sugiury. Tak narodziła się firma Tokaido.


Po dziś dzień Tokaido działa w takim sam sposób jak jego założyciel, ciągle udoskonalając swoje produkty. Celem Tokaido jest dostarczanie jak najlepszych jakościowo stroi, jak największej rzeszy karateków. Można powiedzieć, że Tokaido stało się światowym standardem, jeśli chodzi o konstrukcję oraz wykonanie strojów do Karate.


Tokaido szczyci się tym, że ich główna fabryka nadal funkcjonuję w tym samym miejscu gdzie założył ją Pan Sugiura, czyli w Nagoi. Synowie Shizuo Sugiury nadal zajmują się prowadzeniem firmy, która nadal robi to, co zaplanował ojciec - dostarcza profesjonalne stroje do Karate.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl