Carlos Gracie - Ojciec BJJ

Carlos Gracie

 

Dnia 14 Września 1902 roku przyszedł na świat Carlos Gracie uznawany za jedną z najważniejszych osobistości świata BJJ. Urodził się w miejscowości Belém do Pará w Brazylii i był pierworodnym Gastao Gracie, który był Szkotem z pochodzenia. Młody Carlos był bardzo energicznym i żywym dzieckiem o silnym charakterze. To właśnie energia młodego chłopca była przyczyną przyprowadzenia go przez ojca do jego przyszłego nauczyciela – Maedy Mitsuyo.

 

! Maeda Mitsuyo, w Brazyli otrzymał przydomek Książe Walki. Był uczniem Jigoro Kano. Posiadał 5 Dan w Judo.

 

Młody Carlos rozpoczął naukę technik JiuJitsu w wieku 14 lat. Jednocześnie stając się najlepszym uczniem Maedy. W 1921 roku rodzina Gracie została zmuszona do opuszczenia Belem do Para przeprowadzając się do Rio de Janeiro. Wtedy to Carlos po raz ostatni widział się ze swoim nauczycielem.


Po przeprowadzce do Rio, Carlos trudnił się wieloma zajęciami, aż do chwili, gdy rozpoczął trenowanie swojego młodszego brata Helio Gracie. Wkrótce udało mu się odłożyć pieniądze na stworzenie pierwszej szkoły brazylijskiego JiuJitsu w Rio de Janeiro.

Szkoła zlokalizowana była pod adresem : Rua Marques de Abrantes 106. Prowadzona była przez Carlosa oraz jego dwóch młodszych braci: Helio oraz Jorge. Przez lata nauczania w akademii Gracie, Carlos aktywnie promował nauczaną przez siebie sztukę. Organizował pokazy oraz walki z mistrzami innych sztuk oraz sportów walki. 


Carlos otworzył także szkoły i sekcje w innych miastach, natomiast prowadzenie szkoły w Rio powierzył swojemu najlepszemu uczniowi Helio Gracie
Zmarł 7 października 1994 roku. Jego praca dała początek trenowanemu dziś na całym świecie brazylijskiemu JiuJitsu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl